Кайтсерфінг, популярний нині вид водно-повітряного спорту, вже давно перестав бути дивиною. Він не лише прижився в середовищі завзятих екстремалів, а й органічно вписався до звичайної програми відпочинку величезної кількості людей найрізноманітніших професій та вікових груп.
І в цьому немає нічого дивного. Вже давно минули ті часи, коли кайт був зайняттям виключно для ентузіастів, які по крихтах збирали досвід і напрацьовували навички керування непокірним змієм. Сьогодні навчитися кайтсерфінгу може будь-хто з нас за наявності бажання та часу. Що може бути простішим: взяв відпустку, записався до школи кайтсерфінгу, зібрався – і вперед, назустріч стихії.
Та цілком природньо, що новачки до останнього сумніватимуться, чи варто витрачати сили на опанування нової розваги. Безумовно, варто. Але, звісно, є і низка нюансів – до того ж важливих – які не варто випускати з виду.
Фізична форма
Кайтинг недарма вважається екстремальним видом спорту, оскільки заняття ним пов’язані з певним ризиком. Швидкість, сильний вітер і вода можуть стати не найкращим сполученням для нерозторопних спортсменів. Кайтсерфінг, навіть початкового рівня, потребує неабиякої концентрації, доброї реакції та готовності витратити не один кілоджоуль енергії. Тому бажано мати хоч якусь фізичну підготовку. Проте це не є абсолютно необхідним: офісним працівникам, далеким від фізичних навантажень, учитись кататися з кайтом буде дуже незвично, але кайтинг може стати для них порятунком і джерелом мотивації до фізичного розвитку.
Спорядження
Як і будь-який технічний вид спорту, кайтинг потребує наявності певного набору спорядження: кайта, дошки, трапеції та супутніх аксесуарів. І заради справедливості варто зауважити, що всі ці речі коштують грошей. Не всіх грошей світу, та недешево, якщо вони якісні. Тому, якщо майбутній райдер має серйозний намір опанувати кайтинг, йому слід бути готовим до витрат на придбаннята подальше оновлення спорядження, поїздки по спотах тощо. Хоча, всюди є свої хитрості й лазівки. Так, наприклад, можна придбати вжите спорядження, набагато доступніше за ціною. До то го ж, у деяких місцях можна орендувати спорядження тільки на час катання, що в деяких ситуаціях також може зекономити бюджет (як то у коротких дальніх подорожах).
Підсумовуючи, можна сказати, що кайтинг – не проста забавка, бо потребує навчання, а згодом і витрат на спорядження та поїздки. Проте це цілком посильно майже для будь-кого, та ще й з лишком окупається тим величезним задоволенням і драйвом, які неодмінно приносить.