Кайтинг – доволі молодий вид спорту – вже встиг набути популярності як серед прихильників медитативно покататися на крилах вітру, так і серед любителів справжнього драйву та екстриму. В основі процесу – рух вітру, який “живить” головний інструмент райдера – кайт (повітряний змій). Пройшовши короткий курс кайтсерфінгу, можна навчитися розумно керувати кайтом.
Проте як новачки, так і досвідченіші райдери можуть припускатися помилок через недотримання правил безпеки та необачність.
Тому будь-якому райдеру, особеливо “зеленим” пікорювачам стихій, варто пам’ятати про низку важливих аспектів експлуатації кайта:
1. У різних районах можуть бути небезпечні для катання місця та нестабільні вітри. Коли збираєтесь покататися на новому місці, треба неодмінно дізнаватися подробиці про нього в найближчому кайт-центрі або в інших кайтсерферів.
2. Готуючи кайт до запуску, кайтсерфери можуть залишити заплутані підкупольні стропи, під’єднавши планку. Перед кожним запуском треба ретельно перевіряти і цю частину спорядження, щоб уникнути небезпечних пригод вже під час запуску кайта.
3. Перед запуском кайта закручені стропи треба розкрутити планкою, та аж ніяк не просити асистента вертіти кайт.
4. Коли ви готові підняти кайт у повітря, не кричіть: дайте команду асистенту, піднявши великий палець вгору (жестом, який виглядає як “добре”).
5. Асистентові не варто підштовхувати кайт догори. Треба притримувати купол до тих пір, поки він не підніметься сам.
6. Піднявши кайт, не тримайте його рівно в зеніті: стабільність вітру не гарантована, і кайт впаде, якщо залетить вам за голову. Це небезпечно для всіх. Тому трохи відхиліть кайт у бік води.
7. Коли, піднявши кайт, нахиляєтесь або присідаєте за дошкою, стежте за кайтом: робіть це плавно й повільно, зберігаючи натяг строп.
8. Коли вітер дме в берег, зайдіть воду та стартуйте подалі від берегової лінії, щоб не встрягти в пісок.
9. Допомагаючи райдеру посадити кайт, не можна хапати його за задній край: можна братися лише за передню кромку (балон).
10. Після посадки кайта трохи підійдіть до нього, послаблюючи натяг строп. Не знущайтеся з асистента, він не втримає ваш кайт, якщо ви натягнете стропи. А присісти чи нахилитися, щоб покласти чи підібрати дошку, ви можете вже після цього (або взагалі до того, як почнете саджати кайт).
Це очевидні речі, продиктовані здоровим глуздом. Проте варто звернути на них увагу, щоб не робити небезпечних дурниць і отримати більше задоволення та користі від кайтингу.