Як проходить кайт-навчання в школах кайтсерфінгу WINDRIDER

Як розібратися в цінах і вибрати потрібну форму навчання?

Головне – розуміти, що вартість кайт-навчання залежить від кількості навчальних годин – тобто, часу, коли ви безперервно користуєтеся професійною допомогою інструктора й дорогим кайт-спорядженням. Кайт-школи пропонують навчання різними «порціями»: від однієї години до повного курсу. Менші порції мають менші цінники, але це вартість неповного навчання: повне, необхідне для вільного катання, коштуватиме більше. Тому неодмінно з’ясуйте наперед, чого ви навчитеся за урок або курс, яким зацікавилися.

Курс навчання кайтингу чи окремі уроки кайтсерфінгу?

Індивідуальне навчання можливе в таких формах:
Погодинне навчання: добре підходить для того, щоб освіжити пам’ять, заповнити прогалини, повчитися фристайлу і т. ін.
Пробне заняття – щоб познайомитися з кайтсерфінгом: дивіться опис і відео урока 1.
Базовий курс – щоб опанувати пілотування та водні старти: дивіться описи та відео уроків 1 і 2.
Повний курс – щоб повноцінно навчитись кататися з кайтом: дивіться описи та відео уроків 1-4.
Додаткова викатка після повного курсу – щоб закріпити здобуті навички та розширити/поглибити свої знання та вміння: дивіться опис і відео урока 5.
Загалом, що довший курс, то дешевша кожна година навчання. Та не набагато: з високою якістю навчання та спорядження їхня вартість буде відповідною.

Як зекономити на кайт-навчанні

Обравши групове навчання (як раз таке і пропонується в акціях). Якщо його добросовісно організовано, то ви пройдете в парах/міні-групах лише частину курсу: все-таки навчатися кайтингу треба індивідуально. Але вам може навіть сподобатися можливість послухати теорію разом або перепочити між вправами, спостерігаючи за вашим товаришем по навчанню. Щоправда, економія тут невелика.
Парне/групове навчання можливе в таких формах:
Акція «Кайт-манія»: семиденний або десятиденний безліміт у міні-групі.

Наші рекомендації

Для навчання з нуля ми звичайно рекомендуємо повний курс: це зручніше, надійніше та вигідніше для вас і в цілому ефективніше (адже ми зможемо простежити за всім процесом і результатом навчання). І ось як це виглядатиме.

Як узагалі проходитиме кайт-навчання?

1. Ви запишетеся на кайт навчання заздалегідь (через заявку на сайті, електронну пошту або по телефону) або на місці, якщо спонтанно надихнулися на це. Перед початком навчання заповните реєстраційну форму і форму прийняття відповідальності (за свою готовність до фізичної активності, за свої дії). Ми прояснимо всі питання, які можуть виникнути. І неодмінно візьмемо у вас номер телефону, за яким можна швидко зв’язатися з вами.

2. Враховуючи ваші плани та погодні умови (а ми дуже рекомендуємо орієнтуватися в першу чергу на погодні умови), ми домовимося про час заняття. Якщо вітрові умови не дозволяють призначити точний час, ми домовимося про режим очікування: будьте на зв’язку, і ми подзвонимо вам, щойно з’явиться вітер, який годиться для навчання, і покличемо вас займатися. Навчатись можна у будь-який світлий час доби. Якщо за прогнозом потрібного вітру нема, по обіді цілком може роздути добрий термічний вітер (у деяких місцях так буває дуже часто) – і, присвятивши половину дня родині та пляжному відпочинку, ви можете провести другу половину в нас із кайтом, а ввечері чудово розслабитися після насиченого дня.

3. Кайт навчання в нас проходитими за таким планом (ми колись навіть зняли серію відео роликів, аби стало зрозуміліше, як усе відбувається):

Навчання кайтсерфінгу. Урок 1

Кайт навчання - урок 1. Керування кайтом

Це перша частина базового та повного курсів навчання – близько 3 годин практики, присвячених першим 7 пунктам нашої програми.

За цей час ми навчимо вас:

— Готувати кайт до запуску: правильно розкладати й накачувати його, розумно розплутувати, розкладати та під’єднувати планку зі стропами, переносити накачаний кайт за необхідності.
— Розуміти матчастину та правильно користуватися її системами безпеки (в тому числі, грамотно користуватися «відстрілом»).
— Розуміти теорію вітрового вікна й основи керування кайтом і застосовувати їх на практиці.
— Розуміти правила безпеки під час подйому та посадки кайта й уміти дотримуватися їх.

Ви практично натренуєтесь:

— Керувати кайтом. Спочатку – стоячи на місці. Ви навчатиметесь керувати балонним кайтом, стоячи приблизно по коліна в воді: так комфортніше й безпечніше падати, поки не пристосуєтеся до керування.
— Активувати системи безпеки. «Відстрілювати» кайт частково та повністю.
— Піднімати й саджати кайт, перезапускати кайт з води.

Засвоївши ці пункти за 1-2 дні, ви зможете перейти до наступних.

Урок 2. Водні старти

Навчання кайтсерфінгу - урок 2. Водні старти.
Це друга частина за наступними 4 пунктами нашої програми (№8-11).

За цей час ви зможете:

— Відпрацювати рух на воді без дошки. Це так звані боді драги (англ. body dragging), коли кайт тягне вас у потрібному напрямку праворуч, ліворуч або прямо (вниз за вітром).
— Вивчити теорію водного старту й руху на дошці, щоб одразу почати застосовувати її на практиці.
— Виконати серію вправ для підготовки до водного старту.
— Навчитися стартувати з води.
Тобто, ви засвоїте водний старт і проїдете свої перші метри на дошці. А ще за пару занять з інструктором ви будете вже впевненіше рухатися на воді й робити довші галси.

УРОК 3. Рух на дошці

Кайт школа - урок 3. Рух на дошці
Це третя частина повного курсу навчання – ще близько 3 годин практичних занять по пунктах 12-14 нашої програми, під час яких ви будете опановувати:
— Підбір дошки. Це дуже корисне вміння, адже на будь-якому рівні катання можна впасти з дошки на глибині, де пройтися пішки на вітер не вдасться (це буде важко зробити навіть там, де води до поясу). Фактично, це теж техніка боді драга з рухом на вітер (найчастіше виконується в позі супермена: так легше задати потрібний напрямок руху за допомогою тіла).
— Самопорятунок на воді. Стане в нагоді, якщо не буде можливості повернутися на берег на дошці під кайтом: наприклад, несподівано стихне вітер або ви пошкодите спорядження.
— Рух на дошці правим і лівим галсами. Керування кайтом вдаватиметься все краще й легше, і ви зможете зосередитися на дошці. Ви будете краще володіти ситуацією, і галси ставатимуть все більш контрольованими й довгими. У вас буде більше розуміння й менше страху, і ви почнете отримувати задоволення від катання, поки ще знаходячись під повним контролем інструктора.

Урок 4. Контроль швидкості

Школа кайтингу - урок 4. Контроль швидкості
Це четверта, заключна частина повного курсу навчання – останні 3 години навчання за пунктами 15-19 нашої програми. Тут буде ще низка підвідних вправ, які навчать вас ще краще контролювати кайт, дошку і положення тіла (стійку). І ми доповнимо ваші теоретичні знання, щоб ви краще розуміли процеси, які відбуваються.

Ви навчитеся на практиці:

— Контролювати швидкість. Тобто, керуючи кайтом і своїм положенням на дошці, розганятися або уповільнюватися за потреби, щоб не їхати надто повільно до зупинки з зануренням у воду або надто швидко до неконтрольованого зриву.
— Робити зупинки з наступною зміною галсу. Для початку треба засвоїти такий спосіб повертати, а потім вже вивчати повороти без зупинки.
— Застосовувати теорію ходіння проти вітру – як кажуть, «вирізатися» на вітер. Так, як це робив ваш інструктор, поки ви поверталися до стартової точки пішки. Для самостійного кайтера це просто необхідна навичка, і варто постаратися засвоїти її як слід.

Ви також вивчите:

— Правила безпечної поведінки на воді: ми ще раз докладно роз’яснимо вам, де, як і чому слід піднімати й саджати кайт, виходити на воду і з води, їздити, стрибати й т.ін. Це треба знати, адже інструктор не завжди буде поруч, щоб вчасно підказати та вберегти вас від нерозумного ризику.
— Правила руху на воді: хто кого має пропустити, як безпечно розійтися з райдером, який їде в тому ж напрямку або назустріч і т.ін. Вони важливі, як правила дорожнього руху, й обов’язкові для всіх.
Ви вже практично самостійний кайтер. Та поки що краще триматися ближче до досвідчених райдерів.

Урок 5. Закріплення навичок

Навчальний курс з кайтбордингу - урок 5. Закріплення навичок
Це викатка після курсу – додаткове заняття, на якому ви:
— Зможете закріпити здобуті навички.
— Ще потренуєтеся ходити проти вітру.
А ще ви навчитеся:
— правильно обирати місця та зону катання;
— оцінювати потенційні небезпеки на місці;
— самостійно справлятися з ситуаціями, що виникають під час катання.
Це вже цілком самостійний рівень: ви можете обходитися без інструктора та приймати власні рішення (головне, що ви навчитеся робити це ще під інструкторським наглядом). Катайтеся з задоволенням, безпечно та вміло!

Зауважте:
Запланований час – приблизний. Якщо ви талановиті або добре підготовлені та у вас все виходитиме швидше, ми адаптуємо цей план до вашого темпу. Якщо ж усе піде повільніше, не переймайтеся: всі мають індивідуальні особливості, і ми допоможемо вам отримати позитивні враження та результати від навчання. Труднощі потім забудуться, а знання, вміння та радість від катання з кайтом залишаться з вами.

Якщо ви ще маєте питання, звертайтеся: ми все прояснимо.

І приїжджайте. Ви полюбите вітер як ніколи раніше!

✉️ Пишіть:
kites.com.ua@gmail.com

☎️ Телефонуйте:
+38050-933-40-80
+38067-777-80-50

Залиште заявку на навчання:
ЗАЯВКА

Дивіться відео на YouTube:
Ютуб-канал кайт-клуба Windrider

Ми в соцмережах:

Кайт-клуб Windrider в Facebook

Кайт-клуб Windrider в Instagram