Що таке вейврайдинг і чи важко цього навчитися? Вейврайдинг – це серфінг на хвилях з використанням тяги кайта. Для вейврайдингу найчастіше беруть серфові (вейвові, направлені) дошки, на них катаються з петлями й без. Але вейвити можна й на звичайних “твінтипах”. Це, звісно, не вейврайдинг з великої літери, та задоволення приносить не менше.
З дошкою зрозуміло, а який кайт брати? Як правило, беруть маленькі розміри, бо для руху з хвилі сильна тяга не потрібна, та й серфові дошки великого розміру й літражу. До того ж, маленькі кайти набагато швидші в поворотах і кайтлупах, і з ними легше гасити тягу за потреби в процесі катання. Проте для вейврайдингу га твінтипі площу кайта слід вибирати, враховуючи, що вам знадобиться більше тяги, щоб долати хвилі.
Якщо ви тільки починаєте кататися з кайтом і хочете спробувати вейврайдинг, треба вміти добре їздити на рівній воді, впевнено “вирізатися” на вітер і повертатися в точку старту. Також бажано вміти робити невеличкі стрибки, трохи відриваючи дошку від води.
Тепер треба зайти в воду. З маленькими хвилями або на мілководді це буде неважко. Ви заходите в воду на півтори-дві довжини строп, вибираєте момент між двома хвилями, надіваєте дошку та стартуєте, направляючи дошку вниз за вітром (це необхідно для того, щоб набрати швидкість для проходження прибійної хвилі). А якщо хвилі великі та вода глибока, завжди можна скористатися вправою з кайт-курсу “бодідраг”, щоб відійти від берега.
Щоб пройти прибійні хвилі, треба розвантажити дошку – а це робиться за допомогою кайта. Починаєте повільно переводити кайт вище та плавно підтягуєте планку на себе. При цьому вертикальна тяга посилюється, дошка розвантажується. Вагу тіла перенесіть більше на задню ногу та трохи підніміть ніс дошки. Коли заїжджаєте на хвилю, сгинаєте ноги, підтягуєте дошку ближче до себе, щоб ніс дошки не зарився в воду. За можливості проходьте хвилю не напролом, а трохи під кутом. Рух у зворотньому напрямку, з хвилі, відбувається легше, але тут вам треба пильнувати, щоб хвиля вас не наздогнала та не замила. Для цього зберігайте швидкість не нижчу за рух хвилі та старайтеся уникати обрушення хвиль. При обрушенні хвилі утворюється піна, в якій дошка втрачає стабільність, що призводить до втрати контроля та “замивання” під кайт.
Та, незважаючи на труднощі, задоволення від катання на хвилях незрівнянне.