Нещодавно в Австралії: Red Bull Lighthouse to Leighton 2017

кайтсерфинг - гонка Red Bull Lighthouse yo Leighton 2017Поки в нас панує зимова прохолода, у південній півкулі кайтбордери насолоджуються літом. А найазартніші – перегонами, звісно. Як у минулі вихідні біля західного узбережжя Австралії: 140 кайтерів на гідрофойлах і твінтипах з’ясовували, хто швидший, на 19-кілометровій ділянці між островом Ротнест і Північним Фрімантлом – від маяка до Лейтона. Збиралися прояснити це питання ще в суботу, але довелося почекати на відповідну погоду. У результаті перегони пройшли в неділю, 10 грудня, в помірних умовах із південно-західним вітром у 17 вузлів.

Щороку в Перті…

Перегони Red Bull Lighthouse to Leighton проводяться не вперше: вже восьмий раз поспіль кайтсерфери з різних країн збираються на ці щорічні змагання з найдовшою дистанцією в південній півкулі.

кайтсерфінг - призи Red Bull Lighthouse to Leighton 2017

Отже, переможці:

Перемогло всім відоме британське сімейство Бріджів на гідрофойлах: Стеф – у жіночому заліку, Оллі – в чоловічому. Двадцятирічний Олівер більшу частину часу йшов попереду всіх і, фінішувавши через 19 хв. 34 сек., здобув уже другу перемогу в цих змаганнях (перша була в 2014 році). А його мама Стефані стала переможницею вже вчетверте поспіль з результатом 25 хв. 12 сек. (на 3 хвилини швидше за свою найближчу суперницю і на 12-му місці в загальному заліку). Щоправда, каже, що важкувато було:

На твінтипах виграли американка Колін Керрол (33 хв. 07 сек.) і австралієць Джордан Гірдіс з Нового Південного Уельсу (28 хв. 08 сек.). А торішній переможець і п’ятиразовий чемпіон світу – британець Аарон Хедлоу – прийшов другим (29 хв. 39 сек.).

Кайт, перегони Red Bull 2017 - твінтип, жінки

Найшвидшим західноавстралійським райдером виявився 17-річний Мані Бісхопс, який фінішував на своєму гідрофойлі п’ятим у загальному заліку (через 21 хв. 40 сек.), за що отримав приз пам’яті Марка Спрода – місцевого кайтсерфера з Перта, який загинув кілька років тому.

Кайтсерфінг - Red Bull 2017, юний австралійський призерА рекорд досі належить французу Ніко Парльє – це 19 хв. 03 сек. (2016 рік).